«Είναι ωραίο να μεγαλώνω»

Σήμερα, 9/11/2021, στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και του κύκλου: «Σεξουαλική Διαπαιδαγώγηση» οι μαθητές της ΣΤ τάξης παρακολούθησαν ενημέρωση από την ΕΔΕΑΥ της σχολικής μονάδας την οποία αποτελούν οι: Βασίλειος Βερτουδάκης (ψυχολόγος) και Ελσα (Ελισάβετ) Τσιφλίδου (κοινωνική λειτουργός) και ακολούθησε συζήτηση και ερωτήσεις σχετικά με την αποδοχή της διαφορετικότητας, που συμβαίνει σε σωματικό, κοινωνικό και συναισθηματικό επίπεδο, καθώς μεγαλώνουμε. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι μαθητές συμμετείχαν ενεργά, αφήνοντας τους εισηγητές έκπληκτους από την ωριμότητα και διατύπωση των απόψεων που εξέφρασαν. Η ενημέρωση έγινε στο Αμφιθέατρο της σχολικής μονάδας και τηρήθηκαν όλα τα μέτρα και οι αποστάσεις σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ.

[flgallery id=132 /]

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...