Επίσκεψη στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη

Οι μαθητές της Ε’ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας την Τρίτη 13/12/2022  και στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων επισκέφθηκαν   τη Δημόσια Κεντρική  Βιβλιοθήκη της πόλης  και πραγματοποίησαν εκπαιδευτικές βιωματικές δράσεις που τους χάρισαν γνώσεις και πολύτιμες εμπειρίες.

Στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη  οι μαθητές αφού ενημερώθηκαν από την κ. Φιφή Τριανταφυλλίδου για τους κανόνες λειτουργίας, δανεισμού και δράσεις της, παρακολούθησαν  την παρουσίαση του βιβλίου «ο κύριος ΟΥΦ» από την κ. Κατερίνα Κυράνου, εκπρόσωπο του Κέντρου Μέριμνας «ΠΡΟΣΒΑΣΗ» με τον οποίο συνεργαζόμαστε και αφού συζήτησαν και εξέφρασαν τις απόψεις τους δημιούργησαν  το μπαλόνι «Περιορίζω τα ΟΥΦ των αρνητικών συναισθημάτων και ανησυχιών μου».

Η βιωματική εκπαιδευτική δράση ενθουσίασε τους μαθητές, την απόλαυσαν και ευχαριστούν  πολύ τους φορείς και τα πρόσωπα που βοήθησαν για την πραγματοποίησή της.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό με στιγμιότυπα από τη συμμετοχή των μαθητών:

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...