Επίσκεψη στο Δημαρχείο

Οι μαθητές της Ε΄ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας την Τρίτη 13/12/2022  επισκέφθηκαν το Δημαρχείο της Βέροιας  και πραγματοποίησαν εκπαιδευτικές δράσεις που τους χάρισαν γνώσεις και πολύτιμες εμπειρίες.

Στο Δημαρχείο σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Καθαριότητας-Ανακύκλωσης-Περιβάλλοντος-Πολιτικής Προστασίας στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου οι μαθητές ενημερώθηκαν από τους: Διευθύντρια κ. Β. Μαυροματίδου, γεωλόγο κ. Ιορδάνη Κηριμκηρίδη και τους μηχανικούς κ. Ρ. Λιακοπούλου και κ.Γ. Μοτσιούλη για τα μέτρα πρόληψης, προστασίας και αντιμετώπισης σεισμού μέσα από πλούσιο ηλεκτρονικό υλικό, χάρτες, φυλλάδιο, αφίσες, δίνοντας την ευκαιρία στους μικρούς μαθητές να χρησιμοποιήσουν μέσα τεχνολογίας , όπως τα μικρόφωνα, και ακολουθώντας τους κανόνες συνομιλίας να εκφράσουν απορίες και απόψεις.

Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν και ευχαριστούν θερμά τους εκπροσώπους της Αντιδημαρχίας της Πολιτικής Προστασίας για τη δράση που παρακολούθησαν.

Ακολουθούν φωτογραφίες σχετικές με την επίσκεψη:

[flgallery id=172 /]

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...