Συζήτηση με τον Παραολυμπιονίκη της κολύμβησης Αντώνη Τσαπατάκη

Οι δράσεις μας σήμερα αφιερωμένες στην Ολυμπιακή Παιδεία. Δε θα μπορούσαμε όμως να παραλείψουμε τους Παραολυμπιακούς Αγώνες και τους Παραολυμπιονίκες μας!
Οι μαθητές/τριες της Ε’ τάξης του 10ου Δ.Σ Βέροιας, μέσω της ΕΘΝ.Ο.Α, διαδικτυακά, είχαν την τιμή να γνωρίσουν μαζί με την Εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής Ελένη Γκόγκα και τον Σχολικό Σύμβουλο Φυσικής Αγωγής Γιώργο Ράπτη τον Παραολυμπιονίκη Αθλητή της Κολύμβησης Αντώνη Τσαπατάκη.
Ο αριθμός των σχολείων που συμμετείχαν ήταν εντυπωσιακός.
Ένας μαθητής/τρια από κάθε σχολείο υπέβαλλε μια ερώτηση στον Αθλητή, καθώς όλοι οι μαθητές/τριες που συμμετείχαν μπορούσαν να ακούσουν όλες τις ερωτήσεις και απαντήσεις.
Η μαθήτρια του δικού μας σχολείου ρώτησε τον αθλητή ποιες δυσκολίες αντιμετωπίζει κατά τη διάρκεια της προπόνησής του και πώς τις ξεπερνάει.
Με όλες τις απαντήσεις του μας δίδαξε τη δύναμη της θέλησης στον αθλητισμό και γενικότερα στη ζωή!
Στο τέλος οι μαθητές /τριες του σχολείου μας του ευχήθηκαν όλοι μαζί καλή επιτυχία με το σύνθημα ” Πνεύμα σε κίνηση”.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...