Επιμορφωτικό Σεμινάριο

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στις 29/1 στις 18.00 στο αμφιθέατρο του σχολείου μας το επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Αναθεωρώντας την σχολική συμμετοχή. Ενίσχυση της σχολικής ετοιμότητας σε παιδιά πρώτης σχολικής ηλικίας».  Τη συζήτηση και την παρουσίαση συντόνισε ο κύριος Γεωργίου Κων/νος, PhD, αναπτυξιακός Εργοθεραπευτής, Μουσικοθεραπευτής και Διδάσκων του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, Τμήμα Εργοθεραπείας. Οι γονείς έλαβαν πρακτικές συμβουλές που αφορούσαν στην ενίσχυση της μαθησιακής ετοιμότητας και εμπλοκής των παιδιών. Οι ίδιοι έθεσαν ερωτήματα που αφορούσαν την παρουσία και συμμετοχή των παιδιών τους στο σχολικό περιβάλλον και τον υποστηρικτικό τους ρόλο ως γονείς.

[flgallery id=192 /]

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...