ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Την Παρασκευή ήταν η τελευταία ημέρα της αποκριάς για το σχολείο μας. Δε θα μπορούσαμε, φυσικά, να μείνουμε αδιάφοροι απέναντι στο θέμα, γι? αυτό και ?οργανωθήκαμε! Οι πόρτες των τάξεων άνοιξαν και το προαύλιο γέμισε με νεράιδες,  ιππότες, πριγκίπισσες, πειρατές! Και πώς θα διασκεδάζαμε όλους αυτούς τους καλεσμένους; Χρειαζόταν μουσική, φαγητό, παιχνίδι και φυσικά?χορός!

Μην ανησυχείτε, όλα τα είχαμε!

Μετά, όμως, από όλα αυτά, τα παιδάκια μας είχαν πεινάσει. Γι? αυτό είχαν φροντίσει οι χρυσοχέρες μαμάδες! Ένας μεγάλος μπουφές «με του πουλιού το γάλα» είχε στηθεί και περίμενε τους πεινασμένους χορευτές!

Το πάρτι μας έκλεισε με καθαριότητα του σχολείου. Σερπαντίνες, πιατάκια, ποτήρια εξαφανίστηκαν στη στιγμή, γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε πως κάθε εκδήλωση πολιτισμού δεν μπορεί να αφήνει πίσω της σκουπίδια?

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...