Εργαστήριο Δεξιοτήτων – ΣΤ΄ – Αναζητώ το επάγγελμα που μου ταιριάζει.

Την Τρίτη 31/5 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο χώρο της σχολικής μονάδας του 10ου Δ.Σ. Βέροιας από τον Καρδιολόγο κύριο Γεωργάκαρο Κωνσταντίνο. Η επίσκεψη αυτή έγινε στα πλαίσια της 4ης Θεματικής Ενότητας του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων: «Δημιουργώ και καινοτομώ – Δημιουργική σκέψη και πρωτοβουλία» , της υποενότητας: «Γνωριμία με τα επαγγέλματα» του εργαστηρίου: «Συνέντευξη από έναν επαγγελματία». Η δραστηριότητα πραγματοποιήθηκε από κοινού με τη Β’ τάξη της σχολικής μονάδας. Οι μαθητές της Β’ και ΣΤ’ τάξης ενημερώθηκαν για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που είναι σχετικές με το επάγγελμα του γιατρού (καρδιολόγου) και έθεσαν τις ερωτήσεις τους, προκειμένου να καλύψουν τις απορίες είχαν ή τους δημιουργήθηκαν.

Ευχαριστούμε θερμά τον γιατρό (καρδιολόγο), κύριο Γεωργάκαρο Κωνσταντίνο που μοιράστηκε μαζί μας όλες τις σκέψεις και τα συναισθήματα, σχετικά με το επάγγελμά του και έλυσε απορίες των παιδιών που μπορεί στον μέλλον να ενδιαφερθούν να ακολουθήσουν το επάγγελμα αυτό.

[flgallery id=160 /]

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...