Εργαστήριο Δεξιοτήτων – ΣΤ – Αναζητώ το επάγγελμα που μου ταιριάζει.

Την Πέμπτη 26/5 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στο χώρο της σχολικής μονάδας του 10ου Δ.Σ. Βέροιας από δύο αστυνομικούς της Αστυνομικής Διεύθυνσης Ημαθίας. Η επίσκεψη αυτή έγινε στα πλαίσια της 4ης Θεματικής Ενότητας του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων: «Δημιουργώ και καινοτομώ – Δημιουργική σκέψη και πρωτοβουλία» , της υποενότητας: «Γνωριμία με τα επαγγέλματα» του εργαστηρίου: «Συνέντευξη από έναν επαγγελματία». Η δραστηριότητα πραγματοποιήθηκε από κοινού με τη Β’ τάξη της σχολικής μονάδας. Οι μαθητές της Β’ και ΣΤ’ τάξης ενημερώθηκαν για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες που είναι σχετικές με το επάγγελμα του αστυνομικού και έθεσαν τις ερωτήσεις του προκειμένου να καλύψουν τις απορίες είχαν ή τους δημιουργήθηκαν.             Ευχαριστούμε θερμά την Αστυνομική Διεύθυνση Ημαθίας και τις δύο αστυνομικούς για την πολύτιμη αυτή συνεργασία καθώς και για την αναλυτικότατη ενημέρωση που μας παρείχαν και που βοήθησε στην πραγματοποίηση του εργαστηρίου αυτού.

[flgallery id=157 /]

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...